Таг : убиец

МАГАЗИН

Убиецот на Џон Ленон, по 40 години од убиството, ѝ се извини на Јоко Оно

Stefanija Kuzmanovska
Убиецот на Џон Ленон, Марк Дејвид Чепмен, по 40 години од убиството, ѝ се извини на Јоко Оно – вдовицата на славниот член на групата...
Регион

Како Страхиња Стојановиќ стана „убиец“ кој е на слобода

Stefanija Kuzmanovska
Страхиња Стојановиќ (30), кој беше убиен во експлозија на бомба поставена под неговиот автомобил во Нов Белград во неделата, е познат на јавноста веќе неколку...
СВЕТ

Поддршка за убиецот на Џорџ Флојд од Украина

Stefanija Kuzmanovska
Транспарент на кој пишуваше „Ослободете го Дерек Чаувин“, посветен на полицискиот службеник обвинет за убиството на Џорџ Флојд кој во моментот е задржан во притвор...
ЕУ СВЕТ

Убиецот од Москва се натпреварувал во стрелаштво, работел како обезбедување (ВИДЕО)

Напаѓачот кој вчера уби еден припадник на Федералната служба на безбедност и рани уште пет лица кај седиштето на таа служба во Москва, бил член...
ЕУ СВЕТ

Седел во чекална, па почнал да пука во луѓето: Кој е напаѓачот што уби шестмина во чешка болница

Напаѓач рано утрово застрела шест луѓе во болница во чешка Острава. Почнал да пука од пиштол во чекалната на Брзата помош на одделението за трауматологија...
ЕУ СВЕТ

Се самоубил напаѓачот на болницата во Острава

Напаѓачот, кој отвори оган во болница во чешкиот град Острава и уби шест лица, се самоубил, соопшти полицијата на Твитер. Безбедносните органи појаснуваат дека мажот...
Вести СВЕТ

Руски војник добил нервен слом и убил осум колеги, а двајца ранил

Maja_Serafimova
Рускиот војник Рамиљ Шамсутдинов убил осум колеги во воената база во Сибир и ранил уште двајца, информираше Министерство за одбрана. Двајцата повредени се во сериозна...
Регион СВЕТ

Уапсен убиецот на поранешниот босански кик-бокс шампион

Maja_Serafimova
Анто Палавра, ММА борец од Новa Билa кој е осомничен дека вчера го изрешетал Џемал Махмиќ, поранешен босански кик-боксер и се предал на полицијата во...
Хроника

Уапсен убиецот на Мартин Јанушев

Влатко Зорба
Полицијата вечерва го уапси Филип Секуловски – Кобра, убиецот на Мартин Јанушев. Секуловски, како што дознаваме, веднаш е спроведен во затворот во Шутка. Мартин Јанушев...
Вести СВЕТ

Пет лица уапсени заради поврзаност со убиецот на полицајци во Париз

Влатко Зорба
Утрово во предградие во Париз се уапсени пет лица поврзани во мажот кој уби четири лица во полициска станица. Апсењата ги потврди извор близок до...