Таг : убиство

Забава МАГАЗИН

Актерката од „Капетан Америка“ ја заклала мајка си, поводот непознат

Елена Даскалова
Актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31 декември, откако полицијата открила дека со нож ја избодела нејзината мајка. Инцидентот се случил на 20 декември...
Регион

Покренати обвиненија за помагање во убиството на Ивановиќ

Влатко Зорба
Специјалниот обвинител на Косово Сула Хоџа покрена обвиненија против косовските Срби, Недељко Спасоевиќ и Марко Рошиќ, за помагање во убиството на косовскиот политичар Оливер Ивановиќ,...
Хроника

Уапсен третообвинетиот за убиството на Никола Саздовски – Саздо

Влатко Зорба
Германската полиција го приведе Јетон Љужа кој е третообвинет напаѓач на Никола Саздовски – Саздо кој почина од повредите. Обвинетиот Љужа за кого полицијата распиша...
Вести СВЕТ

Извади пиштол и ладнокрвно уби бездомничка (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Бездомничката Зилда Енрике дос Сантос Леандро (31) од Рио де Жанеиро брутално е убиена неколку секунди откако на улица запрела маж и од него барала...
Хроника

Уапсен арачиновец осомничен за убиство

Со кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје, полицијата вчера го предала 28-годишниот Б.Р. од с.Арачиново, поради основи на сомнение дека на 18.08.2019 околу 17.20...
Регион СВЕТ

Пукал на полицијата во Сараево, па се убил со бомба (ВИДЕО)

Неџад Чаушевиќ кој ја убил девојката Санела Трстен и притоа ранил и случајна минувачка во Сараево, се убил во шума кај местото Крупац, Источна Илиџа....
МАГАЗИН

Фризерот на Роналдо брутално убиен во Цирих

Влатко Зорба
Рикардо Маркез Фереира, идентификуван од медиумите во Португалија како фризер на sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, беше пронајден мртов во хотел во Цирих, Швајцарија. Веста...
Забава МАГАЗИН

Лејди Гага ќе ја глуми “црната вдовица“ на Маурицио Гучи

Влатко Зорба
Минатата година со улогата на надежна пејачка во филмот „Ѕвездата е родена“, Лејди Гага ја воодушеви публиката и критиката. Сега според најновите информации таа е...