Таг : УБК

Хроника

Продолжува ветингот во МВР

Влатко Зорба
Во МВР продолжува процесот на „ветинг“ заедно со сите други проекти за јакнење на професионализмот, информираше денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Одговарајќи на...
МАКЕДОНИЈА

Денешното и следните рочишта за „Таргет-Тврдина“ затворени поради сведочење на вработени во поранешна УБК

Stefanija Kuzmanovska
Во Кривичниот суд во Скопје, денеска продолжи судењето за предметот „Таргет-Тврдина”, но рочиштето ќе биде затворена за јавноста, од причина што ќе сведочат вработени од...
Политика

Димовски ќе реферира пред надзорната комисија за преземањето кадри од поранешна УБК

user3
Директорот на Агенцијата за национална безбедност, Виктор Димовски денеска пред  Комисијата за надзор над работата на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за...