Таг : УЕФА

Фудбал

УЕФА: Можеме да зборуваме за продолжување на сезоната

Влатко Зорба
Европската куќа на фудбалот известува дека е можно да гледаме фудбал во 2020 година. Во последните неколку дена видовме многу фудбалски лиги како Франција, Холандија...
Фудбал

УЕФА: СЗО не предложиле да се стопираат сите натпревари до крајот на 2021 година

Влатко Зорба
Европската фудбалска централа (УЕФА) ги негираше извештаите во медиумите дека е направено барање од Светската здравствена организација (СЗО) да се стопираат сите натпревари до крајот...
Фудбал

Белгијците прогласија шампион и го завршија шампионатот: УЕФА им се заканува со исфрлање од Европа

Влатко Зорба
Белгиската фудбалска федерација ќе мора да добие од УЕФА специјална дозвола за суспендирање на шампионатот со цел да се избегне протерување на клубовите од европските...
СПОРТ

УЕФА даде нов рок: Сите првенства да бидат завршени до крајот на август

Stefanija Kuzmanovska
Што ќе биде со фудбалската сезона во домашните лиги и еврокуповите? Ова е темата за која најмногу ќе се зборува во наредните недели и тоа...
Фудбал

Одложени финалињата на Лигата на шампионите и Лига Европа!

Влатко Зорба
Европскaтa фудбалскa централа (УЕФА) одлучи да ги одложи финалните натпревари од Лигата на шампионите и Лигата на Европа поради пандемијата од коронавирус. Натпреварот за титулата...