Таг : Укриан

Вести

Захарова: Никој нема искуство за самоуништување како Украина

Влатко Зорба
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова смета дека никој нема такво искуство за самоуништување како Украина. „Такво искуство, какво што има Украина,...