Таг : Улица

Скопје

ГАЛЕРИЈА: Заврши реконструкцијата на улицата Лазар Личеноски кај Кале

Берта Китинска
Екипите на Град Скопје во рекордно време ја завршија реконструкцијата на улицата Лазар Личеноски кај скопското Кале. Улицата се реконструираше на потегот од СРЦ „Кале“...
Скопје

Се реконструира улицата 11 Октомври, Шилегов со апел до граѓаните да бидат трпеливи

Берта Китинска
Улицата 11-ти Октомври на потегот од крстосница со булеварот Кочо Рацин до крстосница со улицата Стив Наумов за 30 дена ќе биде реконструирана и ќе...
МАКЕДОНИЈА

Шамари, клоци, тупаници..Масовна тепачка во Струмица (ВИДЕО)

Берта Китинска
Шамари, клоци, тупаници … на улиците во Струмица беше снимена масовна тепчака. Од снимката која се појави на социјалните мрежи може да се види дека...
Скопје

Нов маалски центар во Карпош 1, вистинско место за дружба и рекреација (ФОТО)

Берта Китинска
Новиот маалски центар во Карпош 1, на улицата „Иван Аговски“ е вистинско место за маалска дружба и рекреација на карпошани. Градоначалникот на општина Карпош, Стефан...
Скопје

Се реконструира улицата Македонско-косовска бригада во Чаир

Берта Китинска
Екипите на Град Скопје од денеска ја реконструираат улицата Македонско-косовска бригада во општина Чаир, на потегот од крстосницата со булеварот Никола Карев (Пластичарска) до крстосницата...
Скопје

Долги колони возила во Автокоманда

Берта Китинска
Долги колони возила утрово е збалежано на влезот од главниот град. Поради реконструкцијата на булеварот „Александар Македонски“ сообраќајот во моментов се одвива по една коловозна...
Скопје

ФОТО: Реконструирана улицата „Александар Урдаревски“ во Бутел

Со ноќно бележење на хоризонтална сообраќајна сигнализација, викендов заврши реконструкцијата на улицата Александар Урдаревски во општина Бутел, на потегот од кружниот тек на улицата Боца...
Скопје

Поставени заштитни столпчиња на улицата Св. Кирил и Методиј

Берта Китинска
Екипи на ЈП „Улици и патишта“ денеска поставија заштитни столпчиња на тротоарот на улицата Свети Кирил и Методиј, на потегот пред објектот на Макпетрол, информираат...
МАКЕДОНИЈА

Започна изградбата на втората фаза од булеварот „Босна и Херцеговина“

Деновиве започна со изградба втората фаза од булеварот „Босна и Херцеговина“ во должина од 1700 метри и тоа од новоотворениот булевар „Христијан Тодоровски Карпош“ кон...
МАКЕДОНИЈА

Целосно реконструирана улицата Индира Ганди (ФОТО)

Изминатиов викенд со ноќно бележење на хоризонтална сообраќајна сигнализација заврши втората фаза од реконструкцијата на улицата Индира Ганди во општина Шуто Оризари. -Оваа значајна сообраќајница...