Таг : уметничко лизгање

МАГАЗИН

Од успешна натпреварувачка во уметничко лизгање до актерка во филмови за возрасни

Stefanija Kuzmanovska
Мелиса Кармен Буланхагуи беше успешна американска натпреварувачка во уметничко лизгање, а сега е професионална актерка во филмови за возрасни! Мелиса, која е со филипинско потекло,...
Забава МАГАЗИН

Моќен и сензуален настап: Уметничко лизгање полно со страсти (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Викторија Синицина и Никита Караспалов се еден од најдобрите парови во уметничко лизгање во светот. На годинашниот Светски куп во Кина тие освоија гран-при, иако...