Таг : Вајт

Други спортови

Хабиб бил во болница пред три недели, го скршил стапалото

Влатко Зорба
Дејна Вајт, првиот човек на УФЦ, отворено зборуваше за ситуациите со кои се соочил Хабиб Нурмагомедов. Дагестанскиот борец по трет пат го одбрани шампионскиот појас...