Таг : Валентајн

Забава МАГАЗИН

Една жена добива цвеќе за Валентајн од мртвиот сопруг

Кристина Денесовска
Маж од Кентаки се осигурал, дека по неговата смрт, неговата сопруга ќе добива цвеќе за Валентајн, што трае веќе осум години, пренесува CNN. Сопругата на...
Забава МАГАЗИН

Првиот Валентајн на Ванеса без Коби

Кристина Денесовска
Ванеса Брајант го помина најтажниот Валентајн без својот сакан сопруг Коби. Вдовицата на својот Инстаграм постави фотографија со сопругот, а во позадина оди нивната омилена...
Забава МАГАЗИН

Најдобрите филмови за денот на вљубените

Кристина Денесовска
Денот на вљубените, некои се во врска, некои се соло. Некои ќе излезат, а некои ќе останат дома/ За воеи кои одлучиле да се опуштат...
Забава МАГАЗИН

Зошто треба да престанете да купувате рози за Денот на вљубените

Кристина Денесовска
Розата е најчест и најпопуларен подарок за драга личност на Валентајн, всушност и не е добра замисла. Пред се, розите на тој ден се особено...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски пара кои ќе го имаат најдробиот Валентајн до сега

Кристина Денесовска
Валентајн за многумина е еден од најромантичните деноци во годината, а за овие три хороскопски пара ќе биде еден од најжешките празнувања. 1. Бик и...
Забава МАГАЗИН

Како настанал Денот на вљубените?

Кристина Денесовска
Денот на заљубените постои повеќе од 1.500 години, но според некои пагансти традиции празниците на „љубовта“ биле популарни и во многу порани периоди. Во стариот...
Забава МАГАЗИН

Хороскопот открива што да му подарите на парнерот за Валентајн

Бирањето подарот за партнерот е тешка работа, бидејќи саката да го воодушевите и изненадите во исто време, а особено е тешко за Валентајн. За среќа,...
Забава МАГАЗИН

Хотел нуди бесплатен престој за парови, но под еден услов

Хотелот Зед во Канада се одлучи за необичен потег. Имено, сите жени кои ќе затруднат за време на престојот во хотелот, ќе добијат бесплатно ноќевање...