Таг : Валверде

СПОРТ Фудбал

Валверде: Можноста да ја водам Барса беше големо богатство за мене

Поранешниот ментор на Барселона, Ернесто Валверде, прв пат разговараше со медиумите, откако го напушти клубот пред само еден месец. Денес 56-годишниот тренер се појави на...
СПОРТ Фудбал

Валверде му прости 36 милиони евра на каталонскиот клуб

Доскорешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде му прости 36 милиони евра на каталонскиот клуб, средства што му следуваа за предвремен раскин на договорот. Договорот на...
СПОРТ Фудбал

Валверде се сретна со Бартомеу, ја напушти базата на Барселона без коментар

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде се сретна со претседателот на клубот, Пеп Марија Бартомеу и раководството, пренесе „Марка“. Валверде ја напушти базата на Барселона, без...
СПОРТ Фудбал

Куман ќе го наследи Валверде на тренерското место во Барса

Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу веќе одлучи кој е вистинскиот кандидат да го замени Ернесто Валверде како шеф на тимот. Бартомеу сака следната сезона...
СПОРТ Фудбал

Валверде: Трите бода против Реал Сосиедад имаат иста вредност како и оние против Реал Мадрид

Менторот на Барселона, Ернесто Валверде, даде прес-конференција пред утрешниот судир на Каталонците против Реал Сосиедад. 55-годишниот стратег планира прво да се фокусира на утрешната средба,...
Фудбал

Барса се ослободува од Валверде, Куман го менува

Влатко Зорба
Оваа сезона ќе биде последна за Ернесто Валверде на чело со Барселона, напиша мадридски „АС“. Весникот тврди дека газдите на каталонскиот клуб решиле да не...
Фудбал

Валверде: Тер Штеген е нашиот најважен играч во ЛШ досега

Влатко Зорба
Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде не беше многу среќен по успехот од 2-1 над Славија (Прага) во Лигата на шампионите. Каталонците повторно имаа многу потешкотии...