Таг : Ванкувер

Забава МАГАЗИН

Меган и Хари имаат слугинка која им купува храна и пијалоци

Меган Маркл со сопругот Хари се откажаа од кралските должности па ги шокираа јавноста и семејство. Светот и понатаму зборува за тоа, но овој скандал...
Забава МАГАЗИН

Како ќе изгледа „мирниот“ живот на Хари и Меган во Канада?

Принцот Хари и сопругта Меган Маркл го свртеја грбот на кралското семејство за да водат „мирен живот“ во Канада, или барем на тоа се надеваат....
Забава МАГАЗИН

Меган и Хари одморот го поминуваат во луксузна палата од 14 милиони долари

Кристина Денесовска
Војводата од Сасекс, принцот Хари и неговата сопруга Меган МАркл, Божикните празници ги поминуваат далеку од останатите членови на кралското семејство. Всушност, одморот од 6...
Забава МАГАЗИН

Меган и Хари за празниците ќе престојуваат во место како од бајките (ФОТО)

Елена Даскалова
Меган и Хари божикните и новогодишните празници нема да ги поминат во Бакингемската палата заедно со целото семејство, а поради тоа кралицата Елизабета беше лута...