Таг : вархелји

Регион

Вархелји и Борел го поздравија формирањето на Владата во Босна и Херцеговина

Влатко Зорба
Шефот на европската дипломатија, Јосеп Борел и еврокомесарот за проширување, Оливер Вархелји, го поздравија формирањето на Vладата во Босна и Херцеговина по една година застој....
ЕУ СВЕТ

Вархелји доби зелено светло од политичките групи во Европскиот Парламент

Кандидатот за еврокомесар за проширување и соседска политика од Унгарија, Оливер Вархелји, доби зелено светло од политичките групи во Европскиот Парламент. Комисијата за надворешни работи...
ЕУ СВЕТ

Европратениците не се задоволни од настапот на кандидатот за комесар за проширување Оливер Вархелји

Европратениците не се задоволни од настапот на кандидатот за комесар за проширување, Оливер Вархелји, пренесуваат од комисијата за надворешни работи на Европскиот Парламент, каде кандидатот...
Регион СВЕТ

Вархелји сака решение за Белград и Приштина во текот на 2020-та

Кандидатот за комесар за проширување и соседска политика, Оливер Вархелји, на денешниот распит пред европратениците изјави дека еден од неговите приоритети, доколку биде потврден на...