Таг : Вембли

Регион

Вучиќ: Градењето на српскиот„Вембли“ е „насушна потреба“ за Србија

Влатко Зорба
Претседателот на Србија, Александар Вушиќ, покажа фотографија на која се гледа како треба да изгледа новиот Национален стадион. Тој како гостин во утринската програма на...
СПОРТ

ФА го предлага Вембли за завршување на сезоната во Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska
Англиската фудбалска асоцијација (ФА) го предлага националниот стадион „Вембли“ и „Ст. Џорџ парк“, Националниот фудбалски центар, како стадиони за да и помогнат на Премиер лигата...