Таг : Верски заедници

Политика

ИВЗ да ја пресипита одлуката за отворање на верските објекти

Исламската верска заедница да ја преспита својата одлука за отворање на верските објекти, а исто така и МПЦ да се однесува сериозно, апелира премиерот Оливер...
Политика

Спасовски: Верските заедници и верниците треба да бидат на ниво на одговорноста

Влатко Зорба
Поглаварите на верските заедници во земјава ги поздравија мерките и чекорите што ги презема Владата во справувањето со коронавирусот во насока на ефикасна заштита на...