Таг : Вести

Вести СВЕТ

Гутереш: Предизвиците на денешницата бараат мултилатерален свет

Влатко Зорба
Во соочувањето со предизвиците на денешницата, потребен ни е мултилатерален свет со силни мултилатерални институции, како и универзално почитување на меѓународното право, рече генералниот секретар...
Вести СВЕТ

Сириски сили влегле во град во близина на границата со Турција

Влатко Зорба
Сириски владини сили влегле во Тал Тамр, град во северниот дел на земјата во близина на границата со Турција, за да „се спротивстават на турската...
Вести СВЕТ

Сите мислеа дека ова е невозможно: Погледнете го најголемиот брод кој некогаш минал низ Коринтскиот канал! (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Крузерот „МС Брејмар“ долг 196 и широк 22,5 метри, е најголем брод кој некогаш минал низ Коринтскиот канал на југот на Грција. Работата да биде...