Таг : Ветер

МАКЕДОНИЈА

Ноќеска врнежи од дожд, на места поројни и пообилни, придружувани со засилен ветер

Stefanija Kuzmanovska
Во текот на вечерните часови, како и во текот на претстојната ноќ, се најавуваат врнежи од дожд, на места поројни и пообилни и повремено придружувани...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Силниот ветер турна дрво врз автомобил во Кисела Вода

Александар Тодески
Покрај паднатите покриви, откорнатите дрва и турнати контејнери, утрово граѓаните продолжуваат да ги бележат штетите од синоќешниот силен ветер. На фотографијата која стигна до редакцијата...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Падна покрив од зграда на Партизанска од силниот ветер, откорнато дрво во Кисела Вода

Александар Тодески
Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски одреди“, помеѓу Порта Влае и Карпош 4. Во Кисела...
МАКЕДОНИЈА

Силно невреме го погоди Скопје – во делови од градот нема електрична енергија

Берта Китинска
Силен ветер го зафати Скопје вечерва кој направи штета низ улиците на главниот град. Граѓаните по социјалните мрежи споделуваа фотографии од невремето каде можеше да...
МАКЕДОНИЈА

Град Скопје апелира: Поради силниот ветер граѓаните да се воздржат од излегување надвор

Берта Китинска
Силно невреме вечерва го зафати Скопје со удари на ветар од над 100 километри на час. По топлиот февруарски ден, силно невреме вечерва го зафати...
МАКЕДОНИЈА

Релативно високи температури до утре попладне, потоа ветер и пад на температурите

Stefanija Kuzmanovska
Стабилното време со релативно високи температури за овој период од годината ќе трае до утре попладне од кога се очекува промена на времето со засилен...
МАКЕДОНИЈА

Облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег

Влатко Зорба
Времето денеска ќе биде облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а во западните делови...
МАКЕДОНИЈА

Под влијание на влажен бран од Медитеранот, од утре до четврток дожд и ветер

Влатко Зорба
Под влијание на влажен бран од Медитеранот, утре и во среда ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Пообилни врнежи на повеќе места ќе...