Таг : ВМРО-ДПМНЕ

Политика

Николоски: Ќе ја направиме Македонија економски силна

Влатко Зорба
Потпретседателот и носител на изборна единица 4 Александар Николоски денеска е во посета на Валандово и валандовскиот регион. Николоски оствари неформална средба и со поранешниот...
Политика

Мијалков соработува со Мицкоски и плаќа за партиски автобуси на ВМРО-ДПМНЕ?

Влатко Зорба
Денеска се појави ново продолжение од аудио-снимката, на која наводно се слушаат гласовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Милевски Кичеец, обвинет во...
Политика

Македонија остана единствена држава во опкружувањето каде епидемијата сеуште неконтролирано беснее, велат од ВМРО-ДПМНЕ

“Власта на СДСМ наместо да инвестира во здравствениот систем се фокусираше на рекет на огромни суми пари. Последиците од нивните злоупотреби ги чувствуваме сите. Македонското...
Политика

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Влатко Зорба
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна...
Политика

Јас сум надпартиски кандидат, вели Силјановска во интервју со Ивановски

Влатко Зорба
Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1, Гордана Силјановска Давковска на прашање од Саше Ивановски негира дека е партиски туку според неа, таа е надпартиски...
Политика

Дурловски: Сите знаете дека сме Македонци од Македонија

Влатко Зорба
Игор Дурловски, носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 5 во денешното обраќање во Демир Хисар пред граѓаните најави поголема грижа за земјоделците, повеќе...
Политика

Мицкоски: Доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Влатко Зорба
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат...
Политика

Силјаноска Давкова: Повеќе зеленило и преполовување на аерозагадувањето

Влатко Зорба
Носителката на изборна единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ Гордана Силјаноска – Давкова денеска на средби со граѓани во Скопје во...
Политика

Михајловска: Нападите кон жена се израз на немоќ и страв од пораз на хибридниот режим (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Тамара Михајловска, кандидатката за пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна едицина, која се појавува во еден од предизборните спотови на партијата, денеска на прес-конференција пред...
Политика

Спасовски: Мицкоски да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО донирале во ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
Технчкиот премиер Оливер Спасовски денеска го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира...