Таг : ВМРО-ДПМНЕ

Политика

Дали Камчев донирал за ВМРО-ДПМНЕ, а Мицкоски попречувал правда?

Влатко Зорба
По новите аудио снимки објавени на интернет денеска во кои „главни ѕвезди“ наводно, повторно се лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, обвинетиот за случајот „Рекет“, Зоран...
Политика

Милошоски ќе се самоизолира до 6 јули

Влатко Зорба
Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека ќе биде во самоизолација до 6 јули. Петходно неговата мајка Светлана Милошоска, медицинска сестра вработена во болницата во Кичево,...
Политика

Мицкоски: Во разговорот со Кичеец нема ништо криминално, нема ништо инкриминирачки

Влатко Зорба
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека...
МАКЕДОНИЈА

„Господине Мицкоски, што правите тука“: Твитер реакции по новиот спот на ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
По излегувањето на предизборниот спот на ВМРО-ДПМНЕ, во кој лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски се обидува (и успева!) да сопре млада девојка да си замине...
Политика

„Хендикеп Плус”: Во предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ лицата со посебни потреби се прикажани во понижувачки контекст

Влатко Зорба
Здружението „Хендикеп Плус” соопшти дека во предизборниот спот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, наречен „Исправи се Македонијо“, една од интерпретациите на содржината на спотот директно се однесува...
Политика

Николоски за прв Албанец премиер: Барањето на ДУИ нема да биде прифатено ни сега ни во иднина

Влатко Зорба
„Ние сме убедени дека ќе победиме на овие избори и ќе победиме така убедливо да нема да има дилема околу формирањето на владата, а уште...
Политика

Заев: Здраво е за државата по 17 години на власт ДУИ да оди во опозиција

Берта Китинска
-Идејата на ДУИ за премиер-Албанец е само национал-популистички концепт со кој верувам дека ќе изгуби, изајви денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој напомена дека...
Политика

Чулев: Ниту Наќе е „луд“, ниту пак полициските службеници се виновни што дел од политичарите од власта не водат грижа за сопственото здравје

Влатко Зорба
Пандемијата од коронавирусот е реалност за сите нас и неопходно е максимално претпазливо и одговорно да се однесуваме за да го заштитиме сопственото здравје и...
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска денес ја злоупотреби својата функција за партиски цели

Stefanija Kuzmanovska
Шекеринска денес ја злоупотреби својата функција за партиски цели, се наведува во соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ освен што лаже, злоупотребува и државни функции за партиски...
МАКЕДОНИЈА

AВМУ ги отфрла обвинувањата дека Агенцијата ја става партијата ВМРО-ДПМНЕ во повластена положба

Stefanija Kuzmanovska
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро ги отфрла обвинувањата дадени во денешната изјава на портпаролката на СДСМ дека Агенцијата ја става партијата ВМРО...