Таг : воена офанзија

СВЕТ

Ердоган со закана до ЕУ: Ќе ги отворам „портите“ за сириските бегалци

user4
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган се закани дека ќе ги „отвори портите“ за сириските бегалци од неговата земја кон Европа, одвивајќи ги критиките на Европската...