Таг : Вуцас

Политика

Анѓушев – Вуцас: Сите економски индикатори се позитивни, Северна Македонија атрактивна за австриските инвеститори

Влатко Зорба
Сите економски индикатори се позитивни, а Северна Македонија е атрактивна за австриските инвеститори, е заклучокот од денешната средба на вицепремиерот Кочо Анѓушев со новоименуваниот амбасадор...