Таг : заболени

МАКЕДОНИЈА

ЛИСАТ: 5 градови најотпорни на Ковид 19 во Македонија

Берта Китинска
Во последните 24 часа се направени 1.630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаја на Ковид-19. Денеска беа забележани два смртни случаи. Во болнички услови...
МАКЕДОНИЈА

Починаа две лица позитивни на Ковид 19

Берта Китинска
Во последните 24 часа се направени 1253 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на ковид-19. Како што информира Министерството за здравство, починати се две...
МАКЕДОНИЈА

Вирусот зема уште четири жртви во Македонија

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на ковид-19. Починати се 4 лица,...
МАКЕДОНИЈА

Делчево со најмногу заболени од коронавирус во Пијанечко-малешевскиот регион

Берта Китинска
Со 80 активни случаи Делчево останува град со најмногу заболени од Ковид-19 во Пијанечкомалешевскиот регион. Денес во општината се регистирани три нови случаи, со што...
МАКЕДОНИЈА

Одбивање на тестирање причина за зголемен број заболени од Ковид-19 во Делчево

Берта Китинска
Опуштање на граѓаните, непочитување на препораките и одбегнување на тестирање за присуство на Ковид-19. Ова според директорката на делчевскиот здравствен дом се трите главни причини...
МАКЕДОНИЈА

Се зголемува бројот на заболени во пијанечко-малешевскиот регион

Берта Китинска
Делчево и регионот и денеска со зголемен број на активни случаи со Ковид-19. Од делчевскиот Здравствен дом информираат дека од вкупно 12-те денешни регистрирани случаи,...
МАКЕДОНИЈА

Пет пациенти ја изгубија битката со Ковид-19

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2018 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-45, Куманово-26, Дебар-9,...
МАКЕДОНИЈА

МЗ: Нови 119 случаи со Ковид-19, пет починати

Берта Китинска
Во последните 24 часа се направени 2.065 тестирања, а регистрирани се 119 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-9, Штип-4, Прилеп-13, Тетово-4, Струга-2, Велес-1, Битола-1,...