Таг : Забрана

Фудбал

Забраната на УЕФА може добро да влијае врз финансиите на Сити?

Влатко Зорба
Екипата на Манчестер Сити може да има финансиска корист од забраната за учество на евротурнирите во следните две сезони. Ова го велат некои финансиски експерти....
МАКЕДОНИЈА

Укината забраната за тешки товарни возила на Стража и Ѓавато

Stefanija Kuzmanovska
Од 7 часот утринава е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража. На патниот...
МАКЕДОНИЈА

Забрана за тешки товарни возила на Стража, Ѓавато и Гостивар-Маврово-Дебар

Stefanija Kuzmanovska
Поради врнежи од снег, забрана за тешки товарни возила од синоќа има на патните правци Гостивар-Кичево преку планискиот превој Стража и Гостивар-Маврово-Дебар, а од 3:30...
Политика

МФ за забраната за комуникација со Кочоска: Обид за политичко поентирање преку лажни вести

Влатко Зорба
„Транспарентноста е приоритет на Министерството за финансии и Владата. Од таа причина, а и со цел точно да ја информираме јавноста – ги демантираме наводите...
Забава МАГАЗИН

Северина ќе му даде 2.000 евра на Милан поради прекршување на забраната

Пејачката Северина Којиќ ќе мора да му плати на поранешниот сопруг Милан Поповиќ 2.500 евра бидејќи ја прекршила завраната. Таа за Нова година на Инстаграм...
Компании и пазар

Забраната на е-цигарите ќе направи повеќе штета отколку корист

Влатко Зорба
Во време кога во САД постои двојна криза предизвикана од електронските (вајп) цигари – порастот на нивната употреба меѓу тинејџерите и „мистериозната” болест на белите...
Забава МАГАЗИН

Зошто Тејлор Свифт веќе не смее да ги изведува своите песни?

Елена Даскалова
Настапот на Тејлор Свифт на Американските музички награди е доведен во прашање поради забраната да ги пее песните кои самата ги напишала. Исто, неизвесен е...
Технологија

Опцијата Restrict ќе нè заштити од навредлива и несоодветна содржина на Instagram

Влатко Зорба
Instagram веќе ги откри своите планови дека ќе стори сé што може за да спречи ширење на навредлива содржина и лажни вести. Пред само неколку...