Таг : Забрчанец

СТАВ

Забрчанец: СДСМ носи развој и сигурна иднина, ВМРО-ДПМНЕ нуди страв и мрачно минато!

Влатко Зорба
11 години ДПМНЕ ги држеше платите на најниски стапки за да ги уценува граѓаните. За 2.5 години СДСМ ја покачи минималната плата за 60%, а...
СТАВ

Забрчанец: 2/3 за Законот за јавно обвинителство носат правда, правна држава и европска иднина

Влатко Зорба
2/3 за Законот за јавно обвинителство носат правда, правна држава и европска иднина: ✅ Гарантирана судска разрешница на сите предмети од СЈО ✅ Нема амнестија...
СТАВ

Забрчанец: Извршителот Мицкоски знае да ја качува само цената на струјата, тој не знае да качува плати!

Влатко Зорба
Во време на ВМРО-ДПМНЕ, односно за време на директорувањето на Мицкоски со ЕЛЕМ и во време кога тој беше и советник и извршител на Груевски,...
Политика

Забрчанец: Најавтентично е кога граѓаните самоиницијативно пружаат отпор на дезинформациите

Влатко Зорба
„Најавтентично е кога граѓаните самоиницијативно пружаат отпор на дезинформациите. Демантите никогаш нема да бидат доволни ако не постојат сомнежот и критиката преку кои публиката ги...
Политика

Забрчанец го потсети Котевски како обезбедувањето на Груевски ги бркаше снимателите на ТВ21 да им ги избришат снимките

Влатко Зорба
Советникот за ПР на премиерот Зоран Заев, Марјан Забрчанец вчера на ТВ 21 го потсети Иво Котевски како обезбедувањето на екс премиерот Никола Груевски ги...
Политика

Забрчанец: Треба да го поттикнуваме сомнежот и да создаваме критички настроена јавност

Влатко Зорба
На панелот на Форумот за управување со интернетот посветен на темата „Mедиуми – медиумска писменост, регулација – саморегулација – борба против дезинформации“, Марјан Забрчанец, посебен...