Таг : Задржување

МАКЕДОНИЈА

На граничните премини без задржувања

Влатко Зорба
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини,...