Таг : Загадувачи

Скопје

Еко дрон патролата на Град Скопје во потрага на загадувачи и диви депонии

Берта Китинска
Градот Скопје во соработка со здружението ЕРГОС Скопје започна еко дрон патрола, односно прелети со дрон низ територијата на Скопје во потрага по потенцијални загадувачи,...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Двојно повисоки казни за граѓаните кои загадуваат на законски недозволив начин

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вчерашниот конгрес вети строга контрола и високи казни за загадувачите, како и комунална полиција во секоја општина и 24-часовен...
МАКЕДОНИЈА

Јавна дебата за инспекциски надзор над загадувачите во Скопје

Влатко Зорба
Во организација на Здружението на граѓани „Зелен институт“ – Скопје денеска ќе се одржи јавна дебата „Платформа за координација и граѓанско учество во инспекциски надзор...