Таг : Загинати

СВЕТ

Најмалку шест лица загинаа откако вчера се урна хотел карантин во Кина

Stefanija Kuzmanovska
Најмалку шест лица загинаа откако вчера се урна петкатен хотел во кинескиот град Гуангжу. Хотелот служел како карантин за болни од новиот коронавирус, каде за...
Регион

Најмалку 35 загинати и 45 спасени од урнатините по земјотресот во Турција

Stefanija Kuzmanovska
Министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу, изјави дека последните податоци покажуват дека досега од под урнатините се спасени 45 луѓе во подрачјето што...
Вести

Најмалку четворица загинати во земјотресот на Филипини

Влатко Зорба
Најмалку четири лица загинаа во земјотресот со јачина од 6,9 степени по Рихтеровата скала, што го погоди островот Минданао, во јужниот дел на Филипини, соопштија...
Вести СВЕТ

Петмина загинати заради кавга за пасишта во Ростовската област

Maja_Serafimova
Пет лица загинаа за време на престрелка на фарма во Ростовската област, јавија руските медиуми. Во инцидентот се ранети и две други лица. Според информации...
Вести СВЕТ

Хаос во Чиле: Најмалку 15 загинати и 239 повредени во протестите (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Најмалку 15 лица загинаа во последните четири дена од протестите во Чиле поради зголемувањето на цената на јавниот превоз. – Најголем дел загинале во пожари...
Вести СВЕТ

Страшна автобуска несреќа во Конго, најмалку 30 загинати и 16 повредени

Maja_Serafimova
Најмалку 30 лица загинаа, а 16 се повредени во автобуска несреќа што се случи во југозападниот дел на Конго. Во соопштение на претседателството во Конго...
Вести

Петмина загинати при пад на авион-бомбардер во САД

Влатко Зорба
Најмалку пет лица загинаа денеска при пад на авион-бомбардер од времето на Втората светска војна во близина на Меѓународниот аеродром Бредли, северно од Хартфорд, во...