Таг : заразено

СВЕТ

Истражување во Англија: Околу 7% од населението било заразено со коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Околу 7% од луѓето во Англија биле заразени со коронавирусот, според резултатите од тестот за антитела на случаен примерок на домаќинства. Според Канцеларијата за национална...
СВЕТ

Во САД семејно куче заразено со коронавирус – што велат експертите

Stefanija Kuzmanovska
Куче од Северна Каролина е заразено со коронавирус, откако било тестирано со целото семејство Меклин како дел од студијата на универзитетот Дјук. Авторот на студијата...