Таг : Жидан

МАКЕДОНИЈА

Словенечките медиуми детално известуваа за ратификацијата на Протоколот за НАТО

Влатко Зорба
Словенечките медиуми детално известуваат за синоќешното ратификување на Протоколот за членство во НАТО. Телевизија Словенија во текст со наслов „Северна Македонија со словенечка помош го...
Политика

С. Македонија направи повеќе од било која земја кандидат за ЕУ, истакна Жидан

Stefanija Kuzmanovska
С. Македонија се покажа како демократска држава, ги исполни бараните реформи и направи голем напредок во областа на меѓуетничките односи. Државата чекори кон евроатланскиот пат...
Политика

Спасовски – Жидан: Членството на С.Македонија во НАТО е голема победа

Влатко Зорба
Влегувањето на Република Северна Македонија во НАТО е голема победа, силна поддршка и исчекор во евроинтеграциите, било истакнато на денешната средба на премиерот Оливер Спасовски...