Таг : животи

СВЕТ

Коронавирусот досега однесе повеќе од 22.000 животи

Stefanija Kuzmanovska
Пандемијата на коронавирус однесе повеќе од 22.000 животи досега, а најмногу во Италија каде починаа 7.503 лица, наведува „бе92“. Кина успеа да ја стави под...
МАКЕДОНИЈА

Смртоносниот корона вирус однесе 132 животи, кај нас не се забележани сомнителни случаи

Ивана Рамаданова
Смртоносниот вирус поради кој цел свет е во паника, до сега однесе сто триесет и еден живот, а поради истиот се регистрирани повеќе од 4.600 заболени.Бројот на...