Таг : животни

МАКЕДОНИЈА

Удираа со стап по беспомошното животно за да влезе во комбе (видео)

Берта Китинска
На социјалните мрежи е објавена снимка од улица во Скопје, на која се гледа како човек силно удира со стап по коњот кој го тера...
МАКЕДОНИЈА

Да се дополнат владините мерки за спречување коронавирус, бараат од ЕДЕН

Берта Китинска
Активисти на Здружението за заштита на животните и животната средина ЕДЕН. бараат Владата да преземе дополнителни итни ефективни мерки за спречување епидемија со коронавирус во...
Вести

Ужасна глетка во Австралија – Чад, пепел и угинати животни низ улиците (ВИДЕО)

Во мрачното видео објавено на Твитер, маж вози во опожарениот град Батлоу, во австралиската држава Нов Јужен Велс. Двете страни од патот се прекриени со...
МАКЕДОНИЈА

Почнува кампањата за благосостојба на животните

Влатко Зорба
Секој одговорен сопственик треба да ги микрочипира домашните миленици, а нивното напуштање е казниво со закон. Ова се двете пораки кои од денеска по скопските...
Забава МАГАЗИН

Како животот ви станува поубав кога земате милениче?

user2
Ако размислувате да земете миленик, овој текст ќе ве увери дека вашиот одговор треба да биде позитивен. Ова се неколку причини кои ќе ве убедат...