Таг : Жртви

Вести

Повеќе од 8,5 милиони луѓе се заразени со коронавирус, над 455 илјади починаа

Влатко Зорба
Повеќе од 8,5 милиони луѓе се заразени со коронавирусот во светот, од кои повеќе од 3,2 милиони се само во Соединетите Американски Држави и Бразил,...
СВЕТ

Италија: 161 жртва во изминативе 24 часа, намален бројот на новозаразени

Stefanija Kuzmanovska
Бројот на загинати од Ковид-19 во Италија се зголеми за 161 во средата, а дневниот број на новозаразени падна од 813 на 665, соопшти италијанската...
Вести

Бројот на смртни случаи во Италија во пораст: Во последните 24 часа починаа уште 575 лица

Влатко Зорба
Во Италија бројот на смртни случаи од коронавирусот се зголеми за 575, на вкупно 22.745, соопшти денеска Агенцијата за цивилна заштита на земјата. Ова е...