Таг : знаци

Забава МАГАЗИН

Лавовите се самобендисани, Шкорпијата е трујач на целиот свет: Брутално искрен хороскоп!

Берта Китинска
Валкани вистини за секој хороскопски знак. Сите љубители на астрологијата го обожаваат позитивниот дел каде што се опишани прекрасните страни на секој хороскопски знак, но...
Забава МАГАЗИН

Овие три хороскопски знаци најмногу сакаат да се караат

Берта Китинска
Некои хороскопски знаци се поагресивни и отворено го изразуваат својот гнев и бес,  веднаш реагираат и водат жестоки дискусии без размислување. Овен Овој хороскопски знак...
Забава МАГАЗИН

Пристигнува синaта месечина: Само овие 4 знаци ќе избегнат лошите настани

Берта Китинска
4 знаци се имуни на темното влијание на Сината Месечина – Дали сте и вие еден од нив? За повеќето од нас, 2020 година не...
Забава МАГАЗИН

Мистична сина месечина на 31 октомври: Нурнете во царството на вашите соништа и визии

Берта Китинска
Во 2020 година, полната месечина ќе се појави на 31 октомври, на Ноќта на вештерките. Астрологијата вели дека ретката сина месечина што ќе се појави...
Забава МАГАЗИН

Овие два хороскопски знака се синоним за идеален пар: Меѓусебната трпеливост е тајната на нивната среќа

Берта Китинска
Љуовната врска помеѓу овие два хороскопски знака може да биде идеална како сонот. Тоа е комбинација на оган и воден знак. Љубовта помеѓу жена Овен...
Забава МАГАЗИН

Планетата на љубовта носи нови изненадувања: Откријте што ве чека до крајот на октомври!

Берта Китинска
Венера е планета на љубов и изобилство, и во следните 10 дена ни носи фантастични работи! Откријте што ве чека до крајот на октомври! До...
Забава МАГАЗИН

Голем месечен хороскоп за ноември: Што ве очекува месецов?

Берта Китинска
Голем месечен хороскоп за ноември. Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден,...
Забава МАГАЗИН

Драматичен крај на 2020 година:Што ќе ни донесе затемнувањето на Сонцето во ноември и декември?

Берта Китинска
Нема ништо лесно во транзитите во 2020 година, но тие содржат и силна сила. Активно потврдување на улогата што сакате да ја играте во обликувањето...
Забава МАГАЗИН

Тие ќе постигнат сè што замислуваат: На овие знаци, животот радикално ќе се промени во следните пет години

Берта Китинска
За овие знаци започнува циклус на голема среќа што ќе трае дури 5 години.Во следните пет години, сè ќе оди добро за овие луѓе. Тие...
Забава

Од 14 октомври: Следува период на големи предизвици за овие 3 знаци!

Берта Китинска
Подгответе се за бурен период. Меркур станува ретрограден на 14 октомври 2020 година во знакот на Шкорпија и се враќа во директно движење на 3...