Таг : знаме

МАКЕДОНИЈА

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на С.Македонија

Берта Китинска
Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го донесе...
МАКЕДОНИЈА

Пред седиштето на НАТО се подготвува поставување на македонското знаме (видео)

Берта Китинска
Во Брисел во тек се подготовки за кревање на знамето на Македонија која наскоро и официјално ќе стане 30-та земја членка на Алијансата. Пред седиштето...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Знамето на НАТО се вее пред Собранието

Влатко Зорба
Знамето на Северноатланската алијанса се вее пред Собранието на Република Северна Македонија. По свечената собраниска седница, на претседателот на Собранието Талат Џафери му беше предадено...
Политика

Знамето на НАТО се постави на јарболот пред македонското Собрание

Влатко Зорба
Во присуство на високи гости и политички претставници од земјава, знамето на НАТО се постави на јарболот пред македонското Собрание. На овој свечен чин претходеше...
МАКЕДОНИЈА

Хачинсон очекува на пролет знамето на С.Македонија да започне да се вее пред седиштето на Алијансата

Берта Китинска
Амбасадорката на САД во НАТО, Кеј Бејли Хачинсон денеска потврди дека сите очекуваат знамето на Северна Македонија да започне да се вее пред седиштето на...
Забава МАГАЗИН

Џенифер Лопез му прати порака на Доналд Трамп

За време на настапот на Супербол, Џенифер Лопез се осврна на контроверзната политика на американскиот претседател Доналд Трамп. На сцената, во еден момент, ѝ се...