Таг : „Зоки Поки“

Култура

Уникатни македонски гифови од ТВ-серијата „Зоки Поки“

Берта Китинска
Обожавате да комуницирате со гифови? Тогаш ќе ги обожавате овие уникатни македонски гифови од ТВ-серијата за омилениот лик од детството, Зоки Поки! Гифовите се достапни...
МАКЕДОНИЈА

Сите епизоди на „Зоки Поки“ достапни онлајн!

Сите епизоди од популарната телевизиска серија за деца „Зоки Поки“ се достапни за гледање на официјалниот YouTube канал како и на веб-страницата ZokiPoki.mk. Телевизиската серија...
Култура

Видео: Запознајте ја Лидија од „Зоки Поки“ – малата актерка Анастасија Аневска

Берта Китинска
Почнувајќи од 4 мај, ТВ серијата „Зоки Поки“ ќе се емитува секој понеделник и четврток во 20:15 часот на првата програма на МРТ, со репризи...
Култура

„Зоки Поки“ почнува со емитување на 4 мај на МРТ: запознајте ја актерската екипа

Stefanija Kuzmanovska
Долгоочекуваната ТВ серија „Зоки Поки“ започнува со емитување во понеделник, 4 мај 2020 година на Македонската радио телевизија. Десетте епизоди ќе се емитуваат секој понеделник...