Таг : зоолошка градина

МАКЕДОНИЈА

Зоолошка градина Скопје се отвoра во вторник

Stefanija Kuzmanovska
Зоолошка градина Скопје повторно ќе биде отворена од вторник (26.05). Оттаму велат дека ги очекуваат посетителите на повторна дружба и прошетка, но овојпат поради ситуацијата,...
МАКЕДОНИЈА

Во Зоолошката градина во Скопје пронајдена експлозивна направа

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека вчера попладнево во кругот на Зоолошката градина во Скопје била пронајдена експлозивна направа. – На 01.05.2020 во 14:30...
МАГАЗИН

По 10 години: Пандите се пареа откако ја затворија зоолошката градина!

Stefanija Kuzmanovska
Во зоолошката градина Океан Парк во Хонг Конг, вработените 10 години чекаа и се обидуваа да ги поттикнат пандите да се парат. Припадниците на овој...
Вести

Пожар во германска зоолошка градина

Влатко Зорба
Во пожар кој избувнал во зоолошка градина во германскиот град Крефелд во првите часови од Новата година угинале голем број животни, соопштија денеска локалните власти...