Таг : Зоран Верушевски

Политика

Документацијата на СЈО е минорна во однос на онаа на Груевски, Грујовски и Бошковски

user3
Поранешниот шеф на УБК Зоран Верушевски при денешното вкрстеното испрашување за случајот „Таргет – Тврдина“ наведе дека бегалците Никола Груевски, Горан Грујовски и Никола Бошковски...
Политика

„Таргет – Тврдина“: Мозокот на нелегалното прислушување бил Груевски, а не Мијалков

user3
Поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, Зоран Верушевски на денешното рочиште за „Таргет – Тврдина“  продолжи да одговара на прашања...