Категорија : ВИДЕО/ФОТО

ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Силното невреме во Скопје, откорна покриви од згради (ГАЛЕРИЈА)

Берта Китинска
По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците. Силниот ветер кој...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Граѓаните ги празнат рафтовите во маркетите

Александар Тодески
По појавата на првата пациентка заразена од Ковид-19, односно коронавирус, граѓаните почнаа да ги празнат маркетите. И покрај смирувачките тонови од власта дека нема простор...
ВИДЕО/ФОТО Политика

ГАЛЕРИЈА: ВМРО-ДПМНЕ маршираше во Скопје и побара правда

Влатко Зорба
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва маршираше во Скопје и побара правда. Протестот започна од пред зградата на Јавното обвинителство, по што членовите и симпатизерите на оваа партија...
ВИДЕО/ФОТО Политика

(ГАЛЕРИЈА) Обвинитетите од 27 април пристигнаа во судот

Берта Китинска
Обвинитети од насилствата од 27 април во Собранието пристигнаа во судот. Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, започна во Кривичниот...
ВИДЕО/ФОТО МАГАЗИН

Жена свири на виолина додека и прават операција на мозок (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Пациентка во „King’s College“ болницата во Лондон свири на виолина, додека хирурзите и го оперираат мозокот, за да отстранат тумор, јави „Би-Би-Си“. Дагмар Тарнер има...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Граѓани маршираа за правда

Влатко Зорба
Околу 15 илјади граѓани денеска се приклучија на маршот „Чекориме за правда” кој започна од пред Собранието на Република Северна Македонија. Граѓаните се сплотија околу...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Герила акција на плоштад – прислушување никогаш повеќе!

Влатко Зорба
Герила акција на плоштадот во центарот на градот со која се потсетува на прислушувањето кое се вршеше од страна на минатата власт. „Повеќе од 20.000...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Реновирани блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Влатко Зорба
Блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се реновирани и денеска беа официјално пуштени во употреба, со што најголемиот студентски дом во државата...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Samsung ги претстави Galaxy S20, S20 + и S20 Ultra (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Samsung ја претстави новата серија на смартфони Galaxy S20 од висока класа, кои го револуционизираат начинот на кој го перцепираме светот околу нас. Galaxy S20...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Знамето на НАТО се вее пред Собранието

Влатко Зорба
Знамето на Северноатланската алијанса се вее пред Собранието на Република Северна Македонија. По свечената собраниска седница, на претседателот на Собранието Талат Џафери му беше предадено...