Категорија : ВИДЕО/ФОТО

ВИДЕО/ФОТО Политика

(ГАЛЕРИЈА) Обвинитетите од 27 април пристигнаа во судот

Берта Китинска
Обвинитети од насилствата од 27 април во Собранието пристигнаа во судот. Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, започна во Кривичниот...
ВИДЕО/ФОТО МАГАЗИН

Жена свири на виолина додека и прават операција на мозок (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Пациентка во „King’s College“ болницата во Лондон свири на виолина, додека хирурзите и го оперираат мозокот, за да отстранат тумор, јави „Би-Би-Си“. Дагмар Тарнер има...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Граѓани маршираа за правда

Влатко Зорба
Околу 15 илјади граѓани денеска се приклучија на маршот „Чекориме за правда” кој започна од пред Собранието на Република Северна Македонија. Граѓаните се сплотија околу...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Герила акција на плоштад – прислушување никогаш повеќе!

Влатко Зорба
Герила акција на плоштадот во центарот на градот со која се потсетува на прислушувањето кое се вршеше од страна на минатата власт. „Повеќе од 20.000...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Реновирани блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Влатко Зорба
Блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се реновирани и денеска беа официјално пуштени во употреба, со што најголемиот студентски дом во државата...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Samsung ги претстави Galaxy S20, S20 + и S20 Ultra (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Samsung ја претстави новата серија на смартфони Galaxy S20 од висока класа, кои го револуционизираат начинот на кој го перцепираме светот околу нас. Galaxy S20...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Знамето на НАТО се вее пред Собранието

Влатко Зорба
Знамето на Северноатланската алијанса се вее пред Собранието на Република Северна Македонија. По свечената собраниска седница, на претседателот на Собранието Талат Џафери му беше предадено...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Отворен ден на „Дрисла“, Шилегов ветува работење по прописи

Влатко Зорба
Активисти од еколошките граѓански организации и новинарски екипи денеска ја посетија депонијата „Дрисла“ и направија увид во состојбата на теренот, во рамките на отворениот ден...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Протест пред УСЈЕ, оттаму велат дека ништо не кријат и постојано се отворени за граѓаните

Влатко Зорба
Иницијативата Движење за чист воздух денеска одржува протест пред цементарницата УСЈЕ затоа што што според нив, треба заеднички да се покаже револтот поради загадувањето. Со...
ВИДЕО/ФОТО

ГАЛЕРИЈА: „Петоци за иднинатата Скопје“ бараат да се изгласа закон за забрана на увоз на опасен отпад

Влатко Зорба
Пред Собранието се одржува протест во организација на движењето „Петоци за иднинатата Скопје“ чии поддржувачи бараат да се изгласа закон за забрана на увоз на...