ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Американски и грчки воени авиони го надлетаа Скопје и го поздравија влезот на Северна Македонија во НАТО

Американски и грчки воени авиони денеска  го надлетаа Скопје со што го поздравија влезот на Северна Македонија во НАТО како 30 членка на Алијансата.

-Уште едно добредојде за Северна Македонија во НАТО. Воздухоплови од американското и грчкото воздухопловство прелетаа над главниот град. Комплексна операција координирана од нашите експерти и авторитети, напишаа на Фејсбук од министерството за одбарана.

 

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Коронавирусот ја покажа хуманата страна: Граѓаните оставаат кеси со производи, се делат оброци…(ФОТО)

Берта Китинска

Филипче: Реагенсите за испитување на коронавирусот денеска би требало да пристигнат во државава

Stefanija Kuzmanovska

Се гради затворен пливачки базен во Општина Ѓорче Петров

Берта Китинска

Државен карантин и кривична пријава за едно лице кое учествуваше во ицндентот пред „8 Септември“

Берта Китинска

Камчев: Јовановски не знае што збори, еднаш кажа дека некој ги зел, еднаш дека тој ги вратил парите

Александар Тодески

Единаесет здравствени работници од Штип се негативни на Ковид 19

Берта Китинска