ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА Хроника

ГАЛЕРИЈА: Лажна дојава за бомба го евакуираше „Скопје сити мол“

Лажна била дојавата за бомба, поради која денеска неколку часа беше затворен трговскиот центар „Скопје сити мол“.

Од Министерството за внатрешни работи потврдија дека дојавата била лажна, но оти се уште се трага по лицето кое пријавило дека има бомба во трговскиот центар.

Поладнево беше извршена евакуација во Трговскиот центар „Скопје сити мол“ во населбата Карпош, поради дојава за бомба.

Полициски екипи со кучиња трагачи повеќе од три часа детално ги пребаруваа сите простории.

Претходно, од МВР изјавија дека до нив е пристигната информација за дојава за поставена бомба по што на терен беа испратени екипи од полицијата.

Сити мол Сити мол Сити мол Сити мол Сити мол Сити мол Сити мол Сити мол Сити Мол

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Влатко Зорба

Костадинов: Неодговорните изјави на високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ го покажуваат вистинско режимско лице на оваа партија на штета на државата

user4

Спасовски: Кадрите во техничката влада се одлука на претседателот Заев

Приведен Емил Јакимовски

Влатко Зорба

Жерновски во Токио на церемониите за интронизација на Императорот Нарухито

user3

Мицкоски ќе бара одобрување од Заев и Ахмети за кадрите во техничката влада

Александар Тодески