ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Реновирани блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“

Блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се реновирани и денеска беа официјално пуштени во употреба, со што најголемиот студентски дом во државата е целосно обновен и воедно енергетски ефикасен.

Во овие два блока се инвестирани 2,7 милиони евра – 2,3 милиони евра се за реновирање и модернизација и околу 400 000 евра за мебел и санитарии. Покрај реновираните соби во кои студентите се сместени, помошните заеднички простории на еден од катовите се пренаменети во простории за спортски и рекреативни активности со вградена вентилација.

„Гоце Делчев“„Гоце Делчев“„Гоце Делчев“„Гоце Делчев“„Гоце Делчев“„Гоце Делчев“„Гоце Делчев“

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Филипче: Да се седи дома значи да се биде креативен (ФОТО)

Влатко Зорба

Демостат: Дали Заев ќе биде тој што ќе го испрати Ахмети во политичка пензија?

Никола Поповски

Тачи: Албанскиот електорат да гласа за ДПА и СДСМ, гласот за ДУИ е неупотребилв

Александар Тодески

Уште четири текстилни работнички од Штип заболеа од коронавирусот

Покачени пензиите за 722 денари – Царовска: Со ова добиваме просечната пензија оваа година да изнесува 15.500 денари

Никола Поповски

МВР демантира: Лажна е веста за поткуп во вид на социјална помош на граѓаните од Велес