ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Скопјани не ги плаши корона-кризата

Скопјани денеска повторно го искористија убавото време и го „преплавија“ главниот град. Слична беше сликата и во вчерашниот ден!

Градскиот парк и Старата скопска чаршија беа преполни со луѓе и покрај предупредувањата од Министерството за здравство и мерките изречени од Владата поради кризата со Корона вирусот.

Денеска во земјава се регистрирани четворица нови заболени со Корона вирусот со што вкупната бројка на регистрирани заболени во Македонија достигна 13, информираше министерот за здравство Венко Филипче.

Сите четворица се од регионот на Дебар и се поврзани со брачната двојка кај која вирусот беше откриен на 6 март по нивното враќање од Италија.

Стара Скопска ЧаршијаКорона вирусГрадски паркГрадски паркГрадски паркГрадски паркГрадски паркГрадски парк

Фото: Стандард

Поврзани вести

Директорот на скопската Зоолошка приведен поради објава на Фејсбук (фото)

Никола Поповски

Снегот го немаше цела зима, па се појави на крајот на март

Христијан Мицкоски и дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се ставија во одбрана на злоупотребите на лустрацијата, тврдат од СДСМ

Никола Поповски

Починаа 6 лица, нови 37 позитивни на коронавирус во земјава

Берта Китинска

Штедачи од Еуростандард банка: Функционалноста на системот не доведе до тоа за нашите тешко спечалени пари да одлучува некој друг

Никола Поповски

Мицкоски со честитка за Прочка: Народот простува, но не заборава