ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Скопје мирно како „бајче“ за време на полицискиот час

Во државава за првпат денеска стапи во сила полициски час среде бел ден, кој започна од 16:00 часот.

Улиците во главниот град се празни, откако за првпат движењето се ограничува додека не паднал мрак, а полициски патроли го контролираа спроведувањето на забраната.

За време на полицискиот час кај Буњаковец околу 16:30 часот беа запалени контејнери, но за брзо време тие беа изгаснати од пожарникари.

Владата донесе одлука за време на викендите да се воведе забрана за движење на целата територија на државата од 16:00 до 05:00 часот, со цел да се спречи ширење на корона вирусот.

Полициски ЧасПолициски ЧасПолициски ЧасПолициски ЧасПолициски ЧасПолициски ЧасПолициски ЧасПолициски ЧасПолициски Час

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Вработените од Центарот за јавно здравје им аплаудираа на охриѓани за поддршката и издржливоста

Изменет сообраќаен режим поради „Скопје трча 10К 2019“

Влатко Зорба

ЗНМ и ССНМ ја осудуваат непримерната комуникација на „Аџибадем Систина“ кон новинарите од ИРЛ

Влатко Зорба

Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Ивана Рамаданова

Димитриевски бара од МВР внатрешна истрага за кривичната пријава против него

Од утре се отвораат сите гранични премини со примена на активните мерки