ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Втор „продолжен“ полициски час – празно Скопје среде бел ден

Втор ден полициски час од 16 часот во Скопје. Улиците во главниот град се празни, а може да се видат само полициски патроли.

Владата ја донесе оваа мерка во борба против коронавирусот и ќе трае до 05 часот.

Од утре согласно владината одлука, повторно полицискиот час ќе се помести од 21 часот до 05 часот.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Пратениците ќе гласаат дали Рамчиловиќ ќе биде нов потпретседател на Собранието

Влатко Зорба

Светски ден за борба против ракот

Stefanija Kuzmanovska

Обука на тема „Улогата на укажувачите во борбата против корупцијата“.

Заев: Да му се радуваме и да го славиме Велигден, со срца и души, а да делуваме со ум

Берта Китинска

Коцо: Срамно е што повторно обидот за амнестијата на Иванов се става во правен случај

Viktor Jovanov

МВР: 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Ивана Рамаданова