ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Нова герила акција: „Скок од 300% во 2019 социјална помош за 4-члено семејство од 10,700 денари“

Нова герила-акција утрово беше поставена во центарот на Скопје.

На знаците кои се ставени покрај споменикот на Филип втори се испишани пораките „2016 социјална помош за 4-члено семејство од 3400 денари“, „Скок од 300%  во 2019 социјална помош за 4-члено семејство од 10,700 денари“….

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Рамчиловиќ: Им се заблагодарувам на парламентарното мнозинство и на сите оние кои ме предложија

Влатко Зорба

Филипче ги претстави целите и приоритетите на Националната стратегија за ретки болести

Никола Поповски

Констатирана оставката на Заев

Maja_Serafimova

Извршителите со штрајк во четврток

Никола Поповски

Пендаровски: Макрон се изјасни дека нема намера да ни нуди алтернатива за ЕУ, можен датум за преговори во мај

Viktor Jovanov

МОН препорачува онлајн-учење, не се знае до кога ќе трае прекинот на наставата