Категорија : ВИДЕО/ФОТО

ВИДЕО/ФОТО Забава

Славни момци- некогаш и денес

user2
Ако случајно сретневте некој од најпопуларните светски фраери на почетокот од кариерата и го прашавте дали сонува дека еден ден ќе ја носи титулата глобален...
ВИДЕО/ФОТО МАГАЗИН

Ред Сафари, нов сингл на Кирил Џајковски, дел од саундтракот за филмот „Врба“ (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Синглот „Ред Сафари“ е дел од саундтракот за филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски. Синглот и видео спотот излегуваат истовремено со успешната светската премиера на...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Opera за Android сега поддржува теми и криптовалути (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Opera објави нова верзија на својот мобилен прелистувач за Android, број 54, која доаѓа со голем број ажурирања. Додадена е поддршка за прилагодување на изгледот...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Google со сериозен напредок при квантните компјутери (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Квантните компјутери звучат футуристички и во голема мерка тие се точно такви, но работата за нивно реализирање не запира. Денес, Google се пофали дека неговиот...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Прв краткометражен филм „Роденденски подарок“ за мултипла склероза (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Роденденски подарок“ е првиот краткометражен филм за мултипла склероза (МС). Во него е отсликана реалноста и здравствените и социјалните предизвици со кои се соочуваат овие...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Firefox ќе добие опција за превод на страници (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Mozilla подготвува опција за автоматски превод на страниците на Firefox, која, за разлика од решението на Chrome, не се потпира на услуга за преведување, базирана...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Проблемот со скенерот за отпечатоци на Samsung Galaxy S10 ја опфаќа и серијата Note10 (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Минатата недела стана јасно дека сензорот за отпечатоци на Galaxy S10 има проблем со употребата на ефтини заштитници, а Samsung подготвува ажурирање на софтверот за...
ВИДЕО/ФОТО Култура

Френетични аплаузи по премиерата на „Врба“ во Рим (ФОТО)

Влатко Зорба
Синоќа, во рамките на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. Премиерната проекција на „Врба“...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Слушалките Beats Solo Pro имаат технологија за потиснување на бучавата (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Beats by Dr. Dre (Beats) ги промовираше своите први слушалки одтипот за поставување на увото (on-ear) со технологија за потиснување на бучава. Моделот се вика...