ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Режисерката на „Медена земја“: Не стоев јас до Ди Каприо, тој стоеше до мене, јас имам две номинации за „Оскар“

„Да појаснам. Не стоев јас до него… Тој стои до мене. (Јас имам две номинации оваа година)“, напиша режисерката Тамара Котевска на „Фејсбук“ споделувајќи фотографии на кои стои до актерската ѕвезда Леонардо ди Каприо.

На традиционалниот свечен ручек (OSCARS Nominees Lancheon) кој се организира во чест на номинираните оскаровци, присуствуваше и екипата од „Медена земја“.

Екипата е фотографирана во друштво со филмскиот и холивудски џет-сет, а на мрежите може давидиме фотографии и со Бред Пит, Ал Пачино, Роберт де Ниро,Квентин Тарантино итн.

Филмот Медена земја е номиниран во две категории, за најдобар странски филм и за најдобар документарец.

Поврзани вести

Денеска нови рочишта за предметите „Титаник“ и „ТНТ

Влатко Зорба

Во моментот нема партиски притисоци врз администрацијата, тврди Грујовски

Stefanija Kuzmanovska

Оливер Вархеји во посета на Северна Македонија

Никола Поповски

Мојот телефон е селективно вештачен, вели Боки 13

Влатко Зорба

Засилени инспекциските надзори на ДИЖС

Ивана Рамаданова

Апелација потврди, Николовски ширел лажни вести за Вице Заев

Влатко Зорба