ВИДЕО/ФОТО

Се запали автомобил во центарот на градот (ГАЛЕРИЈА)

Во центарот на Скопје предмалку се запали автомобил.

Според  фотографиите пожарот се случил на булевар „ВМРО“ во близина на пошта.Пожарната екипа интервенираше на терен.

Причините за пожарот се уште не се познати.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Шилегов: Време е човекот да му врати на најдобриот пријател

Влатко Зорба

(ГАЛЕРИЈА) За едни уништување, за други ревитализирање на Старата скопска чаршија

Влатко Зорба

ФОТО: Американски и грчки воени авиони го надлетаа Скопје и го поздравија влезот на Северна Македонија во НАТО

Прв краткометражен филм „Роденденски подарок“ за мултипла склероза (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Избори 2020 низ фотографии: Под маски и на дистанца

ГАЛЕРИЈА: Ниневски по втор пат го фати светиот крст во водите на Вардар

Влатко Зорба