ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Угостителите се подготвуваат да почнат со работа: Ќе тераме дневна кафе-шема со социјална дистанца (ГАЛЕРИЈА)

Низ центарот на Скопје на летните тераси се поставуваат маси и столици, согласно препораките за држење на растојание од два метри. Голем дел од угостителите меѓу масите поставуваат и паравани, за да нема контакт меѓу гостите.

Откако министерот за здравство Венко Филипче најави дека од наредната недела угостителските објекти ќе се отворат, денеска низ градот  можеше да се заблежи како вработените ги подготвуваа локалите за повторно отворање.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Новиот булевар АСНОМ добива по 3 коловозни ленти во двете насоки (фото)

Берта Китинска

Куманово воведе дополнителна телефонска линија за ранливи категории граѓани

Влатко Зорба

Беџети за „Монструм“: Ги презедов сите дејствија кои беа во моја надлежност

Берта Китинска

Палмер: САД се пријател и партнер на Северна Македонија и остануваат посветени на нејзината европска интеграција

Maja_Serafimova

Заев: Штетата во МНТ ќе биде платена, директорката е санкционирана согласно правилникот за наградување и санкционирање

Александар Тодески

Кривична пријава за пет лица, бесправно сечеле дрва во Кичево

Александар Тодески