ВИДЕО/ФОТО

Запалени два контејнери на Партизанска, по полицискиот час (ФОТО)

На булеварот „Партизански одреди“ денеска по 16 часот од кога почнува полицискиот час беа запалени контејнери.

Противпожарните бригади веднаш интервенираа на терен и го изгасија огнот.Контејнерите пред Трговскиот Буњаковец биле запалени по 16 часот период кога е забрането движење низ улиците.

Владата пред некој ден ги заостри мерките против ширењето на коронавирусот.Односно за време на викендите е забрането излегување од дома за сите граѓани во периодот од 16 часот попладне до 05 часот наутро. Во работните денови останува на сила полицискиот час од 21 часот навечер до 05 часот наутро.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

ГАЛЕРИЈА: Заев го доби мандатот, за рок од 20 дена треба да состави Влада

Берта Китинска

„Христос Воскресе – Навистина Воскресе“: Граѓаните од своите домови, точно на полноќ го прославија Велигден

Берта Китинска

Френетични аплаузи по премиерата на „Врба“ во Рим (ФОТО)

Влатко Зорба

Новите Pixel Buds се целосно безжични (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Ѓоковиќ пееше Берси-Мерси-Берси (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Vision-S – првиот електричен автомобил на Sony (ВИДЕО)

Влатко Зорба