СТАНДАРД life

Некатегоризирано

Некатегоризирано

Колекција на уникатни италијански и француски вина по достапни цени на пазарот во земјава

Urednik
За сите оние кои сакаат да уживаат во чаша добро вино, во земјава повеќе од една година е достапна избрана колекција на француски и италијански...
Некатегоризирано

СЛЕДУВА ПРОМЕНА ВО ОБЛАСТА НА ПАРИТЕ: Овие три хороскопски знаци ДЕНЕС доживуваат ВАЖЕН пресврт!

Radmila Tasevska
Проценете ги вашите финансиски обврски. Секој знак ќе биде фокусиран на себе и на сопствените цели, но ќе сфатат и каде згрешиле. Некои знаци не...
Некатегоризирано

Анџелина Џоли снима филм за оперската дива Марија Калас, погледнете ги првите фотографии од сетот (ФОТО)

Radmila Tasevska
Во Бугарија започна продукцијата на биографскиот филм Марија за најголемата оперска дива на сите времиња, Марија Калас. Магазинот Variety ги објави првите фотографии од сетот...
Некатегоризирано

Рада Манојловиќ на прославата ја красеа со банкноти, па клекнаа пред неа: По ова пејачката остана во шок (ФОТО)

Radmila Tasevska
Фолк ѕвездата Рада Манојловиќ се појави на прослава и создаде видно добра атмосфера. На видеата кои се појавија на Инстаграм на нејзината сестра, која е...
Некатегоризирано

Никогаш нема да ви кажат – ТЕ САКАМ: Мажите родени во овие хороскопски знаци никогаш не ги покажуваат емоциите!

Radmila Tasevska
Те сакам. Едноставна и кратка реченица, но толку моќна. Сите не можеме лесно да го изговориме, но сите сакаме да го слушнеме. Астролозите велат дека...
Некатегоризирано

Што треба да знаеме за методот балирање на отпадот?

Влатко Зорба
Балирањето на отпадот е еколошки процес. Механичка обработка на отпадот, што вклучува селектирање, компресирање и пакување во пластични филм ленти, наречени бали. Спакуваниот отпад може...
Некатегоризирано

Николовски: Корупцијата и криминалот не познаваат граници, мора да бидеме единствени во заложбите

Влатко Зорба
Денес, заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, имаше свое видео обраќање на...
Некатегоризирано

Милевски: Создаваме пост-ковид амбиент за општините да можат посилно да го придвижат локалниот развој

Влатко Зорба
Министерството за локална самоуправа и Бирото за регионален развој, денеска потпишаа Меморандум за соработка со УНДП за имплементација на проектот „Пост КОВИД-општините како двигатели на...